Младшата грабна купата за столичен първенец

Локомотив (Сф) е столичен първенец за юноши младша възраст, родени след 1 януари 2001 г. „Червено-черните“, водени от треньорите Виктор Михайлов и Михаил Михайлов, завършиха сезона с 52 точки. Те изпревариха Чавдар (Етрополе) – 46, и Лъвчета – 44 т.

Печат

Юношите младша възраст (2000-2001) с тежка загуба от Вихрен

вкл. .

Вихрен се наложи с 5:2 като до 22-ата минута водеше с 3:0. Резултатът е изненада, след като железничарите бяха победили с 0:4 при визитата си в град Сандански през есента.
Двата тима са съседи в класирането. След днешната победа Вихрен изпревари „железничарите“ и вече е на четвърта позиция с 46 точки. „Червено-черните“ са пети с 44.

Клишето гласи, че когато не вкараш, получаваш гол и точно това се случи на изкуствения терен на стадион „Локомотив“. Нападателят на „Вихрен“ Росен Гроздилов открада една топка от бранителите на „железничарите“, напредна и изведе гостите напред в резултата.В 19-ата минута гостите нанесоха втори удар. Росен Гроздилов се възползва от нова грешка в отбраната на Локомотив и удвои аванса на санданчани.
Това очевидно оказа влияние върху играта на домакините и грешките в техния отбор продължиха. В 22-ата минута главният съдия Дениел Добрев отсъди дузпа за гостите за нарушение на Георги Манев срещу Йордан Харизанов. Зад топката застана Даниел Христов и шокира „железничарите“ с трети гол.След още 4 минути последва центриране на Виденов към Георги Христов, но топката бе избита в ъглов удар. Този път Георги Манев бе точен и намали на 1:3 след удар с глава.През второто полувреме домакините така и не намериха верния път към вратата на „Вихрен“. Гостите от своя страна отново изчакаха своя момент, за да направят победата си още по-изразителна. В 74-ата минута те получиха право да изпълнят втора дузпа. Този път нарушението бе на Георги Христов отново срещу Йордан Харизанов.
Изпълнителят бе същият. Даниел Христов бе точен за 1:4. Две минути по-късно капитанът на Вихрен Илиян Филчев наказа за пети път обърканата защита на домакините.

В последните минути остана време „Локомотив“ да направи загубата си малко по-почетна. Резервата Антон Тутовски вкара много красив гол с удар от въздуха, за да фиксира крайния резултат.

Печат

Преди финалния бараж ще бъдат наградени юношите младша възраст на Локомотив, шампиони в градското първенство на София!!!

вкл. .

actavis logoНа 29.05.2016 г., неделя, от 17.00 часа на ст. „Локомотив”, преди срещата на мъжкия представителен отбор, ще се състои официалното награждаване на юноши младша възраст „Б” отбор, родени 2000 г. с треньор Радослав Георгиев, спечелили І-во място в градското първенство. Последния двубой от първенството на юношите младша възраст ще се състои в събота 28.05.2016 г. от 11:00 ч. на ст. „Локомотив”.
На церемонията, (която ще бъде водена от Богдан Томов) по награждаването ще присъства и д-р Валентин Димитров – медицински директор на Актавис, който от името она компанията ще връчи на отбора допълнителни награди.

Заповядайте на стадиона. Нека бъде празник за всички нас!

Локо София (2000) пречупи Септември след почивката

Локомотив (София) победи с 2:0 като гост Септември в мач от столичното първенство на Деца "Б", родени 2000 г.

На терена на "57-мо училище" двата отбора предложиха интересен, двуостър мач с много положения и пред двете врати. През първите 35 минути  "червено-черните" на треньора Христо Коилов два пъти удариха греди, като във втория случай Александър Иванов разтресе напречния стълб малко преди почивката.

Домакините също имаха своите шансове, те изтърваха двоен фаул пред рамката на "железничарите". Втората част започна по най-добрия начин за Локо. Централният нападател Николай Ковачев получи топката, освободи се и отблизо намери долния десен ъгъл на вратаря Ивайло Панайотов - 1:0.

Малко след това Септември, воден от Кирил Кирилов, можеше да стигне до 1:1. Асен Асенов отне топката от защитник на Локо и подаде на Мердихан Неязи, който обаче не прояви достатъчно настойчивост и Дамян Дамянов улови.

В средата на полувремето Ковачев пропусна да реши всичко с второ попадение. На осрещната врата пък Дамянов трябваше да се намесва след пряк свободен удар, изпълнен от току що влезлия за домакините Петър Драганов, който с първото си докосване на топката затрудни стража.

Това се случи в 66-ата минута, като до края се случиха интересни събития. В ответната атака Георги Владимиров от Септември фаулира откъсващия се Ковачев и получи червен картон, а гостите - фаул на 20-ина метра от вратата. Минута покъсно при меле пред Ивайло Панайтов "железничарите" сложиха точка на спора - Борислав Будинов се ориентира най-добре и порази мрежата за 2:0.

Понрави се стремежът и на двата отбора да играят комбинативен и бърз футбол. Нищо, че допускаха грешки, те са напълно логични...